Şirket Tarihçesi Geri

Kuzey İthalat Makine Mot. Araçlar Ltd.Şti. 2001 yılında Kore iş makinelerinden Samsung, Volvo Daewoo, Hundai ve Halla markalarına orijinal yedek parça ithalatı yaparak faaliyetine başlamıştır. Geçen zaman içinde değişen piyasa koşulları ve gelen iş Pazar talep paralelinde firmamız Japon grup iş makinelerinde Komatsu, Hitachi, Kobelco, Sumitomo ve Kato iş makinelerinin belli başlı orijinal ve yan sanayi yedeklerini de ithal etmeye başlamıştır. Bu grupta ağırlı olarak paleti Japon menşeli ekskavatörlerin hidrolik sistemlerine ait pompa hidro motor, sızdırmazlık ve alt takım malzemeleri de yer almaktadır.

Firmamız, Japon grubunda uzun yıllar yaşanan ve yüksek fiyat politikasının sebep olduğu orijinal yedek parça sıkıntısını göz önünde bulundurarak, Kore iş makinelerinin orijinal yedek parça üreticileri ile yapılan uzun süreli görüşmeler ve anlaşmalar çerçevesinde orijinal yedek parçaları neredeyse yerli imalat fiyatlarına müşterilerine sunarak hem müşteri menfaatlerini korumuş, hem de kendi imkanları çerçevesinde yurtdışına daha az döviz çıkışını sağlamıştır.

Kuzey İthalat ayrıca orijinal kırıcı yedek parçaları temini konusunda da son 3 yıldır faaliyet göstermektedir, bu grupta bir kısım malzemeler stokta bulunurken, bir kısım malzemeler de talep doğrultusunda sipariş bazlı olarak ithal edilmektedir.

Kuzey İthalat geniş ürün yelpazesi (ekskavatörlerde kullanılan tüm yedek parçalar,toplam 9936 kalem), daima hazır stoğu ile iş ve inşaat makineleri pazarına yaptığı hizmete kararlı adımlarla devam edecektir.